Bezpečné Vianočné osvetlenie

CertifikátyOdborníci na svietidlá, ktorí majú skúsenosti a vedomosti o vianočnom osvetlení, odporúčajú, aby ste si dávali pozor na nebezpečné dekoratívne svetlá, ktoré môžu spôsobiť požiare a elektrický skrat, ktorý privodia najmä svojim chybným dizajnom.

Čo by sme si pri kúpe vianočných svetielok mali všímať? Čo by sme nemali zanedbať, a čo je vlastne dôležité pri kúpe svetielok? Tu je niekoľko rád ako sa vyhnúť kúpe rizikového osvetlenia:
 
  • Kupujte svetlá  len od renomovaných obchodníkov
  • Vianočné osvetlenie je prenosné elektrické zariadenie a malo by sa podrobiť správnemu testovaniu prenosných spotrebičov (PAT), aby sa zabezpečilo ich bezpečné používanie.
  • Všetky elektrické zariadenia musia mať označenie CE, ktoré dokazuje, že výrobok spĺňa bezpečnostné, zdravotné alebo environmentálne požiadavky EÚ.
  • Pri kúpe vianočných svetielok je dôležité si všímať nasledovné informácie: údaj o výrobcovi, dovozcovi, návod na používanie v slovenskom jazyku, informácie o vhodnosti používania svetiel v interiéri a exteriéri, označenie stupňa ochrany proti prachu a vlhkosti (IP XX). Ak kupujete svetielka na vonkajšie použitie, nezabudnite, že musia mať stupeň ochrany proti vode aspoň IP 44.
  • Čo sa týka samotného vyhotovenia svetelného reťazca najdôležitejšie je, aby bol kábel, ktorý vedie od zásuvky k prvej objímke dlhý aspoň 1.5 metra. Druhou zásadou je to, aby vonkajší priemer vodičov aj s izoláciou bol cca 1,5 milimetra. 
Svetelné reťaze spadajú do rozsahu pôsobnosti smernice o nízkom napätí (smernica 2006/95 / EC). V skutočnosti to znamená, že elektrické zariadenia musia spĺňať požiadavky harmonizovaných noriem uverejnených v smernici o nízkonapäťových zariadeniach. Pre svetelné reťaze je príslušnou normou EN 60598 časť 1: Svietidlá - všeobecné požiadavky a skúšky; a časť 2-20: Svietidlá - Svetelné reťaze.

V súčasnosti je trendom LED vianočné osvetlenie, ktoré má veľké výhody, pokiaľ ide o požiarnu bezpečnosť a elektrickú účinnosť, takže stojí za to investovať do týchto LED svetielok, ktoré sú navyše oveľa chladnejšie na dotyk, na rozdiel od tradičných žiaroviek.
 
V našej ponuke nájdete najkvalitnejšie Vianočné LED osvetlenie, ktoré spĺňa všetky normy a vy si tak môžete vychutnať krásne a pokojné Vianočné sviatky.

 
SVETELNÉ REŤAZESVETELNÉ REŤAZE VONKAJŠIEVIANOČNÉ REŤAZE NA BATÉRIESVETELNÉ ZÁCLONYLED Vianočné stromčekyVianočné ozdobySTAR SHOWERSVETELNÉ HADYLED REŤAZE S PRIESVITNÝM KÁBLOMPríslušenstvo k vianočnému osvetleniu